rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Rozwiązania siłowe w polityce mają różne oblicza.

Najbardziej skrajna forma to zamykanie opozycjonistów do więzień, okładanie pałami demonstrantów oraz strzelanie do strajkujących robotników, jednak świat i opinia publiczna nie akceptuje już takich dyktatur na dłuższą metę, dlatego wymyślono bardziej wyszukane formy zamordyzmu.

Po co skazywać opozycjonistów na więzienie i ponosić koszty ich utrzymania, gdy dużo tańszą dla dyktatorów formą represji jest skazywanie ich na bezrobocie?

W Polsce żaden członek Platformy Obywatelskiej nie musi obawiać się bezrobocia, bo partia dba o swoje szeregi.

Oddziały pałkarzy nadal są w odwodach władz, w postaci tzw. oddziałów prewencji, których widać było na ostatnich manifestacjach w Warszawie.

Tacy „pałkownicy" w czarnych mundurach też nie muszą obawiać się bezrobocia, a koalicja PO-PSL nawet przygotowała im podwyżki płac o 300 złotych za noszenie czarnych pałek ( kiedyś były białe).

Wojsko Polskie już nie da się wyprowadzić z koszar przeciwko własnemu narodowi, natomiast Policja nie wykona rozkazu strzelania do robotników, ani pacyfikacji strajkujących zakładów, gdyż drugiej grubej kreski już w przyszłości nie będzie, dlatego wymyślono inne formy gnębienia obywateli w postaci podwyżek cen, coraz to nowych podatków, wyprzedaż majątku narodowego za bezcen w obce ręce i utrudnienia dostępu do służby zdrowia.

Inną nowoczesną formą dyktatury jest ogłupianie obywateli, poprzez zamykanie szkół, likwidację lekcji historii w liceach i ograniczanie ilości lekcji języka polskiego.

Chodzi o niszczenie ducha narodowego oraz o to, że im więcej będzie niedouczonych i durnych obywateli, tym łatwiej będzie sterować ich głosami poprzez propagandę telewizyjną , radiową, czy prasową, aby wmawiać im, że tylko PO, PSL i Palikot mają rację.

Najbardziej wyrazistym aktem terroryzmu politycznego jest odrzucenie przez klikę PO-PSL wniosku ponad półtora miliona obywateli, o powszechne głosowanie nad próbą narzucenia Polakom systemu pracy aż do śmierci.

Władza, która nie chce poddać weryfikacji obywateli, swoich restrykcyjnych projektów ustaw już nie może być uznawana za demokratyczną.

Odrzucenie referendum w sprawie przedłużenia wieku emerytalnego na razie do 67 roku życia, a jak to się uda, to potem do 75 lat, jest początkiem nowej formy dyktatury.

Premier Donald Tusk, który twierdzi, że jego rząd nie potrzebuje już referendum w sprawie wieku emerytalnego, staje się „nowoczesnym" dyktatorem.

Historia, którą koalicja PO-PSL chce zlikwidować lub ograniczyć w liceach, uczy tak podstawowej rzeczy jak podanie faktów, że wiele najbardziej paskudnych dyktatur miało swój początek w demokratycznych wyborach.

Oblicze dyktatury nie ujawnia się przed powszechnymi wyborami, lecz dopiero po tych wyborach, gdy dyktator dojdzie do wniosku, że już nie musi liczyć się z opinią większości własnego narodu i nie potrzeba mu żadnego referendum.

Rajmund Pollak
2012-04-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517412
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Odrzucenie referendum, to forma nowoczesnej dyktatury!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała